Теплообмінник Clayton
Серцем конструкції Клейтона є наш однотрубний теплообмінник з розрахунковим протоком. Тепло від горючих газів передається живильній воді через цей унікальний спірально-навитої змійовик. Цей змійовик розроблений з урахуванням особливостей теплообміну як з боку води в теплообміннику, так і з боку димових газів, з метою максимізації теплопередачі. Конструкція змійовика забезпечує також теплове розширення і стиснення без термічних напруг. Однакові принципи конструкції використовуються як для наші котлів, так і для котлів утилізаторів і додаткових секцій економайзерів, які можна легко додати до системи для збільшення ефективності.
Теплообмінник парових котлів SigmaFire складається з двох секцій: головною генеруючої секції та секції нижньої водної стінки, яка утворює камеру згорання. У котлах E-серії теплообмінник складається з трьох секцій: головною генеруючої секції, секції верхній водяний стінки та секції нижній водяний стінки, яка формує камеру згоряння.
Для виготовлення труб застосовується вуглецева сталь ASME SA-174. Секції формуються із зварених шарів (часто званих “млинцями”) спірально-навитих змійовиків в напрямку руху потоку. Відстань між трубними поверхнями забезпечується привареними скобами для гарантовано правильного потоку газів і виключення неробочих зон в потоці відхідних газів.
Верхня секція водної стінки сорочки – це одиночна навивка навколо верхньої частини генеруючої секції. Головна мета цієї секції – забезпечити теплову ізоляцію внутрішніх гарячих газів від оболонки котла. Головна генеруюча секція зазвичай складається з шістнадцяти спірально-навитих шарів. У головній генеруючої секції, діаметр змійовика збільшується по ходу руху води, щоб забезпечити розширення пов’язане зі скипанням живильної води. Труби в шарах змійовика йдуть в шаховому порядку, щоб забезпечити турбулізації потоку димових газів і необхідну швидкість для хорошого теплообміну. Нижня секція водяній стінки – це поодиноко навитої змійовик навколо головної камери згоряння, який забезпечує термічну ізоляцію і додаткову поверхню теплообміну.
Потік води в змійовику збалансований з потоком димових газів. Ця конструкція з розрахунковим потоком допомагає підтримувати оптимальний режим теплопередачі і є одним з факторів, який веде до високої ефективності парогенераторів Клейтон. Подача живильної води в співвідношенні 125-133% по відношеню до потреби в парі проводиться для впевненості в тому, що по всій довжині змійовика є рідина і виключити запарювання теплообмінника. Це допомагає забезпечити хороший теплообмін і захистити змійовик від перегріву, що може статися за умов перегріву пари у відсутності води.
Весь змійовик укладений в легку сталеву внутрішню оболонку і теплоізоляцію між внутрішньою легкої оболонкою і зовнішньою оболонкою. Охолоджуючий повітря, як подається дутьевих вентилятором стандартної пальника, так і зовнішній обдув охолоджуючого повітря, проходить між внутрішньою легкої оболонкою і зовнішньою оболонкою з вуглецевої сталі. Така компоновка забезпечує температуру зовнішньої поверхні не більш ніж 65 ° C.